pl   en   de

Pomagamy spełnić marzenie
otaczając profesjonalną opieką pary
starające się o poczęcie nowego życia

Zapraszamy do kontaktu

(61) 820 30 51
603 936 850

Janiny Omańkowskiej 51,
60-465 Poznań

Próbowaliśmy wszystkiego

Chociaż niepłodność w 95 procentach przypadków może zostać wyleczona, wiele par poddających się terapii nie może począć dziecka. Czasem wynika to z długotrwałości procesu leczenia, który może potrwać nawet kilkanaście miesięcy.

Czasami jednak brak skuteczności wynika ze złej diagnozy postawionej przez lekarza i niewłaściwej terapii, która może okazać się nieodpowiednim wyborem dla danej pary. W sytuacji przedłużającego się braku efektów, warto zasięgnąć opinii innego lekarza, który będzie w stanie znaleźć rozwiązanie lepiej dostosowane do potrzeb pacjenta. W wielu przypadkach sama zmiana metody leczenia może zaowocować poczęciem dziecka.

Jeżeli jednak żadna z dotychczasowych metod nie przyniosła pożądanego rezultatu, każda para może rozważyć poddanie się zabiegowi zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro. Polega on na pobraniu od kobiety komórek jajowych i połączeniu ich w warunkach laboratoryjnych z plemnikami partnera. Następnie powstałe w ten sposób zarodki transferowane są do macicy, gdzie przy prawidłowym rozwoju stają się początkiem nowego życia.

Szanse powodzenia metody in vitro wahają się od 30 do 40 procent na cykl. Ponieważ jednak u większości par powstaje większa liczba zarodków niż transferowane 1-2, ich wykorzystanie w kolejnych cyklach podnosi skuteczność IVF o kolejne 20-25%.